HAKKINDA

Levent Kol 1977 yılında Ankara'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünü ardından Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü ve Anadolu üniversitesi Medya ve İletişim bölümünü bitirdi. Lise yıllarında tiyatroya başladı, birçok amatör tiyatro topluluğunda rol aldı. Üniversite yıllarında önemli ustalardan seslendirme, diksiyon, sunum teknikleri, oyunculuk üzerine eğitim aldı.

1999 yılında TRT'de seslendirme sanatçısı olarak ve "Akşama Doğru" programında reji asistanı olarak görev almaya başladı. Kendi deyimiyle okul olarak gördüğü bu programdan kazandığı deneyimler, yeni programları ve yeni projeleri beraberinde getirdi. Bugüne kadar 10'dan fazla televizyon programında sunuculuk, birçok televizyon dizisinde oyunculuk, radyo programları ve seslendirme (belgesel, film, dizi film, çizgi film, reklam, fragman vs.. ) yaptı.

Hacettepe Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak diksiyon ve hitabet dersleri veren Levent Kol; devlet protokolleri, festivaller, özel geceler, şirket yemekleri ve toplantıları, kongreler ve seminerlerde sunuculuk yapmaya ve televizyon programlarına devam etmektedir.

Copyright © 2014 Levent Kol. All rights reserved.